Ballina / KOSOVA / Delawie: Besoj se qeveria e Kosovës do të formohet pa ndihmën tonë

Delawie: Besoj se qeveria e Kosovës do të formohet pa ndihmën tonë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës besojnë se Qeveria e re e Kosovës do të formohet pa ndihmën e tyre. Kështu ka thënë ambasadori i Prishtinës Greg Delawie .

“Në media ka pasur shumë diskutime për këtë, ose vendet e Quintit, ose dikush i tretë, duhet të vendos kush të jetë në Qeveri, çka nuk është e vërtetë. Këtë duhet ta zgjedhin përfaqësuesit e Qeverisë. Këtë e  mbështes, ne besojmë në institucionet e Kosovës, besojmë se do ta respektojnë Kushtetutën, ligjin dhe procedurat dhe do të formohet Qeveria pa ndihmën tonë”, ka thënë Delawie

@Fluidi

Provo po ashtu

enver robelli

Robelli u përgjigjet fansave të Shaqirit, këtë të fundit e quan analfabet

Gazetari që vepron dhe jeton në Zvicër, Enver Robelli, pasi i quajti budalla Xherdan Shaqirin, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.