fbpx

Dekorohet Ferizaji

Në prag të festave të fundvitit, qyteti i Ferizajt ka marrë pamje krejtësisht të re . 

Ishin fëmijët që sonte ndezën dritat në sheshin kryesor të qytetit. I pari i komunës, Agim Aliu shpreson që Viti i Ri të sjell shëndet e mirëqenie për çdo ferizajas.

Postimi i plotë i Aliut:

Mijëra drita u ndezën sonte nga duart e fëmijëve, nën tingujt e muzikës festive, për ta ndriçuar gëzimplotë, qiellin e Ferizajt në prag të festave të fundvitit.

Bashkë me të vegjëlit dhe prindërit e tyre, ecëm sheshit kryesor të qytetit, me gëzimin e sinqeritetin e paskaj që veq fëmijët mund të përçojnë, për t’i thënë lamtumirë edhe pak ditë 2020-tës e mirësevjen Vitit të Ri 2021 me përplot shëndet, mirësi, ditë të mbara e mirëqenie për çdo ferizajas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.