Çokollata e shijshme në tortë

Embëlsirë me qokollatë!

5 ve
15 lugë sheqer
1 gotë qumësht
1 gotë vaj
18 lugë miell
1 pecive
1 pako kakao

Të gjitha i përzien bashk me mikser, pastaj brumin e pjek ne 200 grade. Kur te piqet e shpon ne disa vende me rremojse dhe ia hedh nje qokollate te shkrire dhe 1 gote qumesht te nxehte te perzier me 1 vanille sheqer.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.