Ballina / BOTA / Clinton vazhdon të kryesojë në anketa

Clinton vazhdon të kryesojë në anketa

Hillary Clinton kryeson Donald Trump për tre për qind në mesin e votuesve të mundshëm në nivel kombëtar.

Sondazhi kombëtar “Bloomberg Politics” para zgjedhjeve të së martës ka treguar se  Clinton kryeson me 44 për qind ndërsa Trump me  41 për qind,

Pra nga rezultatet e anketave të fundit të bëra në SHBA, kandidatja e demokrate për president të SHBA-së Hillary Clinotn është duke kryesuar  tre për qind në raport me kundërkandidatin republikan Donald Trump.

Në SHBA, nesër, 225 milionë amerikanë me të drejtë vote, do të vendosin ndërmjet Hillary Clintonit dhe Donald Trumpit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.