Ballina / Kulturë / Çka tha Da Vinçi për fundin e botës
leonardo-da-vinci_infoglobi

Çka tha Da Vinçi për fundin e botës

Studiuesja italiane, Sabrina Sforza Galitzia, bëri një interpretim të pazakontë rreth “Darkës së Fundit” të Leonardo da Vinçit.

Ajo është e sigurtë se në pikturën e tij, artisti ka fshehur një kod që parashikon fundin e botës.

Ajo e ka zberthyer këtë kod të Da Vinçit dhe sipas saj, në këtë pikturë thuhet se fundi do të vij më 21 mars 4006.

Për të arritur në këtë përfundim, studiuesja deshifroi kodin matematikor dhe astrologjik të pikturës.

Ky nuk është mister i vetëm i “Darkës së Fundit” të Da Vinçit.

Duart e Krishtit dhe apostujt, së bashku me fetat e bukës në tryezë, formojnë diçka që mund të lexohet si një notim muzikor.

Pas testimit, këto nota muzikore tingëllojnë si një melodi e shkurtër.

@Fluidi

Provo po ashtu

piramidat

Zbulohet varri i vajzës së Faraonit në Egjipt

Dhoma e varrit 3700 vjeçare e vajzës së Faraonit besohet të jetë gjetur pranë të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.