Ballina / Galeria / Çifti që udhëtoi falas me avion 23 milionë dollarësh

Çifti që udhëtoi falas me avion 23 milionë dollarësh

Një çift ka zbuluar se si ai dhe gruaja e tij mund të fluturonin nga Bostoni në Washington me një avion privat 23 milionë dollarësh pa paguar asnjë qindarkë.

Kështu, për të udhëtuar me mjetin luksoz, Gilbert Ott 29 dhe Laura Burns 28 vjeç, përdorën një metodë që çdokush mund të ndjekë.

Sipas medieve ndërkombëtare, Ott nga Nju-Jorku si dhe themelues i website-it “godsavethepoints.com” dhe Burns nga Londra, duhet të kishin paguar 1,500 dollarë vetëm për të shkuar në Washington.

Por udhëtarët kombinuan kuponat që mbulonin të gjithë koston e udhëtimit 80 minutësh të ditës së mërkurë në bordin e avionit Cessna Citation X.

“Ishte një ndjenjë shumë surreale. Dera e kabinës ishte e hapur. Mund të shihnim uljen dhe ngritjen e avionin nga këndvështrimi i pilotit,”- u shpreh Gilber për “MailOnline”.

Provo po ashtu

shpella kine

Kjo shpellë është sa 22 fusha futbolli dhe sa 4 piramida të Gizës

Një vizitë në një nga shpellat më të mëdha në botë mund të duket si …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.