Ballina / Shëndet & Fitnes

Shëndet & Fitnes

Harrojeni aneminë me këtë lëng të shijshëm

lëngu kundër anemisë

Nëse keni probleme me mungesën e hekurit dhe rrjedhimisht aneminë, nuk duhet të kërkoni për medikamente të llojllojshme sepse ekziston një recetë natyrale për këtë. Përbërësit: 1 trangull i vogël 2 kivi Gjysmë filxhani ujë Gjysmë filxhani rrush (çfarëdo ngjyre) Gjysmë filxhani spinaq i freskët Përgatitja: Përzieni të gjithë përbërësit …

Lexo më shumë

Ky aparat mund të ngadalësojë sëmundjen Alzheimer

Alzheimer

Rreth 44 milion njerëz vuajnë nga sëmundja Alzheimer. Por një trajtim në faza eksperimetale mund të ngadalësojë përparimin e sëmundjes. Megjithëse LaVonne Moor është e diagnostikuar me Alzheimer ajo është ende në gjendje të luajë në piano. Pjesërisht, falë vendosjes së një aparati “pacemaker” në trurin e saj në vitin …

Lexo më shumë