fbpx

Cakaj shkarkon stafin e Ambasadës së Shqipërisë në Athinë

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar të gjithë stafin e Ambasadës shqiptare në Athinë, përfshirë edhe ambasadoren.

Një burim nga MPEJ i tha gazetarit të Top Channel, Muhamed Veliu, se kjo fortunë në Ambasadën shqiptare në Athinë është motivuar nga Cakaj me mos performancë dhe shërbime të dobëta ndaj komunitetit shqiptar.

Pa humbur kohë ministri Cakaj ka gjetur edhe emrin që do të zëvendësojë ambasadoren e shkarkuar Ardiana Hobdari .

Top Channel mëson se sot MPEJ i ka propozuar presidentit Ilir Meta emrin e Luela Hajdaragaj, si ambasadore e Shqipërisë në Athinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.