Ballina / Reçeta / Byrek i shpejtë

Byrek i shpejtë

Përbërësit :

500 gr petë për pite të gatshme,

100 gr margarin,

200 ml ajkë kuzhine-hopla,

Për mbushjen :

400 gr ajkë e thartë(shmant)

3 vezë,

Pak kripë,

Përgatitja :

Ngrohet furra në temperaturën 200 gradë.Shtrihet peta në tepsi dhe lyhet me ajkë dhe margarinë të shkrirë.Në skaje mbushet me mbushjen e vezëve dhe ajkën e thartë ,pastaj mbështillet në formë rolleje.Rollet e mbështjella në tepsi për 20-30 min,pastaj servohen të nxehta.

Check Also

Trangulli

Trangulli dhe përdorimi i shumëfishtë i tij

Është i freskët dhe përmban sasi të lartë të ujit. Por ka edhe shumë benefite …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *