Ballina / KOSOVA / Buxhovi: Nuk i hap rrugë Kosovës njohja nga Serbia. Këtë diskurs e ka sjellë presidenti
jusuf buxhovi

Buxhovi: Nuk i hap rrugë Kosovës njohja nga Serbia. Këtë diskurs e ka sjellë presidenti

Historiani Jusuf Buxhovi ka thënë se Kosovës nuk i hapë rrugë njohja nga Serbia.

Në “55 minuta” te RTK 3, ai është shprehur se këtë diskurs e ka krijuar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

“Nuk i hap rrugë Kosovës njohja nga Serbia. Këtë diskurs e ka sjellë presidenti. Dihet pastaj që varet nga Rusia e Kina.”, ka thënë ai.

Buxhovi është shprehur kundër idesë së korrigjimit të kufijve.

“Presidenti që është ai i cili duhet ta mbrojë Kushtetutën del i pari e qet në pazar shtetin. Pavarësinë e Kosovës e ka njohur GJND-ja”, ka thënë ai.

@Fluidi

Provo po ashtu

ramush haradinaj ne foltoren e kuvendit

Haradinaj: Korrupsion kishte edhe në qeveritë paraprake. Ai duhet luftuar

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pranon që ende përballen me sfida me korrupsion dhe rend …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.