Burg për Neymarin, 195 milionë euro dënim për Barcelonën

DIS, kompania që ka poseduar 40 përqind të të drejtave të Neymarit, i është drejtuar Gjykatës Kombëtare në Spanjë për të kërkuar kompensime për dëmin që i ka shkaktuar Barcelona dhe familja e Neymarit

Sipas të përditshmes sportive madrilen, “Marca“, kompania DIS ka kërkuar që ta dënojë Neymarin me 5 vjet burg, transmeton express.

Përveç kësaj, DIS kam kërkuar që presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu dhe ish-presidenti, Sandro Rosell, të deponohen me tetë vite burg për korrupsion dhe mashtrim, përcjell Express.

Po ashtu, kjo kompani ka këkuar dënim edhe për prindërit e Neymarit, derisa nga Barcelona ka kërkuar kompensim financiar 195 milionë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.