Ballina / Shëndet & Fitnes / BrightSide: Lehtësoni dhimbjet e shpinës me këto ushtrime
shpina dhimbjet

BrightSide: Lehtësoni dhimbjet e shpinës me këto ushtrime

Ne e kalojmë pjesën më të madhe të kohës duke qëndruar ulur – në punë, në makinë, në tren, në shtëpi ose gjatë kohës kur jemi duke ngrënë ose duke kaluar kohë me miqtë dhe familjen.

Dhimbja e krahut është diçka që pothuajse të gjithë e kanë përjetuar në një pikë ose në një tjetër, pavarësisht nga mosha.

Për fat të mirë, ka disa ushtrime që mund të ndihmojnë në parandalimin e dhimbjeve në pjesën e poshtme të shpinës, ose lehtësimin e simptomave nëse tashmë jeni duke i përjetuar ato.

Shikoni përmes fotografive më poshtë disa nga këto ushtrime që ndihmojnë në lehtësimin e dhimbjeve të shpinës:

@Fluidi

Provo po ashtu

Mrekullia e përzierjes së mjaltës me hudhër

Ka një arsye pse gjyshet gjithmonë ju sugjerojnë të hani pak hudhër. Hudhra mund të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *