Ballina / SPORT / Brenda tri orësh u shiten 7 mijë bileta për lojën Kosovë Gjibraltar
federata e futbollit te kosoves, fifa, uefa, kosova, futboll, qualifi2020, euro2020

Brenda tri orësh u shiten 7 mijë bileta për lojën Kosovë Gjibraltar

Çmimet e biletave janë: 5, 10, 15 euro, 20 dhe në zonën VIP 80 euro

Interesimi për t’i parë yjet e Kosovës duket se është mjaft i madh, ku brenda pak orësh janë shitur më shumë se gjysma e biletave.

Federata e futbollit e Kosovës të hënën pasdite i nxori në shitje biletat për miqësoren e 10 tetorit kundër Gjibraltarit, e cila do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Nga kompania “Tiks”, që është e autorizuar për shitjen online të biletave, kanë thënë për Sportin në KTV se janë shitur rreth 7 mijë bileta brenda tri orësh.

Bileta më e lirë për të parë ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Gjibraltarit kushton 5 euro dhe vlen për tribunat veri dhe jug.

Në lindje, janë dy lloje të çmimeve, 10 dhe 15 euro, kurse në perëndim 15 dhe 20.

Bileta më e shtrenjtë si zakonisht është në zonën VIP, që kap shifrën e 80 eurove.

Pas miqësores kundër Gjibraltarit që luhet më 10 tetor nga ora 18:00, Kosova më 14 tetor e pret Malin e Zi, në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”.

Provo po ashtu

jaroslav shilhavy, anglia, republika ceke,kosova, euro2020

Çekia luan me 11 tetor me Anglinë

Por, trajneri thotë se do të vendoset shumë në ndeshje me Kosovën Çekia më 11 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.