Ballina / Galeria / Brenda shtëpisë së një taksisti milioner (FOTO)

Brenda shtëpisë së një taksisti milioner (FOTO)

Tre milionë sterlina është çmimi i një shtëpie të mrekullueshme, e cila ka dalë në shitje.

Britaniku Glenn Armstrong ishte protagonist në programin “Milionerët sekretë”. Ai e nisi duke shpërndarë me qira video-kaseta.

Por pasi biznesi i tij falimentoi, ai mbeti në pikë të hallit. E si pasojë, britaniku nisi të punonte si shofer taksie për të mbajtur familjen.

Shumë shpejt Armstrong nisi të përdorë këtë biznes për të marrë me qira akoma më shumë taksi.

“Puna nisi të ecte mirë dhe ai nisi të blinte prona në vend. Biznes me pronat e patundshme dha fryte dhe tashmë shtëpia e tij luksoze ka zënë vend në media”, shkruan “Mirror”.

Gjithashtu bashkë me shtëpinë do blini edhe një sipërfaqe prej 1.6 hektarë tokë.

Check Also

veturat_infoglobi

Këto janë 5 veturat më të shtrenjta qeveritare në botë

Kur bëhet fjalë për njerëzit e pushtetshëm nga qeveri të ndryshme anë e kënd botës, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *