Ballina / SPORT / Bottas, “pole position” në Bahrein, mposhtet Hamilton

Bottas, “pole position” në Bahrein, mposhtet Hamilton

Është e tëra Mercedes linja e parë e nisjes për Çmimin e Madh të Bahreinit. Këtë herë jo me Hamilton të parin, por me pilotin tjetër të Mercedes, Valtteri Bottas.

Ishte xhiroja e fundit ajo që i dha “pole position” Bottas me kohën 1:28:769, ndërsa Hamilton po ndjehej i sigurt me 1:28:792.

Hamilton kishte fituar dy vite radhazi “pole position” në Bahrein, por këtë herë është thyer nga shoku i tij i skuadrës.

Menjëherë pas dyshes së Mercedes, do të niset Vettel e pas tij Ricciardo. Vetëm vendi i pestë në nisje për pilotin tjetër të Ferrarit, Raikkonen.

Gara do të zhvillohet ditën e nesërme në orën 17:00.

@Fluidi

Provo po ashtu

vuceliq dhe vokrri

Në varrimin e Vokrrit edhe njëshi i Partizanit

Sot do ti jepet lamtumira e fundit Fadil Vokrrit. Në mesin e delegacioneve të shumta …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.