Ballina / SPORT / Bottas, “pole position” në Bahrein, mposhtet Hamilton

Bottas, “pole position” në Bahrein, mposhtet Hamilton

Është e tëra Mercedes linja e parë e nisjes për Çmimin e Madh të Bahreinit. Këtë herë jo me Hamilton të parin, por me pilotin tjetër të Mercedes, Valtteri Bottas.

Ishte xhiroja e fundit ajo që i dha “pole position” Bottas me kohën 1:28:769, ndërsa Hamilton po ndjehej i sigurt me 1:28:792.

Hamilton kishte fituar dy vite radhazi “pole position” në Bahrein, por këtë herë është thyer nga shoku i tij i skuadrës.

Menjëherë pas dyshes së Mercedes, do të niset Vettel e pas tij Ricciardo. Vetëm vendi i pestë në nisje për pilotin tjetër të Ferrarit, Raikkonen.

Gara do të zhvillohet ditën e nesërme në orën 17:00.

Check Also

Messi

Firmosi Messi, vazhdon rrugëtimin me Barcelonën

Lionel Messi firmosi më në fund kontratën e tij të re me klubin katalanas dhe …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *