Ballina / BOTA (page 80)

BOTA

Zyrtarizohet fitorja e Putinit

Putini

Presidenti rus, Vladimir Putin ka falënderuar votuesit për “mbështetjen e pashembullt” dhe i ka bërë thirrje shtetit të lë anash dallimet në këmbim të zhvillimit. Ai i ka bërë këto deklarata pak minuta pasi zyrtarët zgjedhorë e kanë shpallur atë edhe zyrtarisht fitues të zgjedhjeve presidenciale të 18 marsit. Komisioni …

Lexo më shumë

Sulmohet me molotov Ambasada në Danimarkë

molotove danimarke ambasada

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës së sotme në Danimarkë kur një sasi eksplozivi e dyshuar si bombë molotov ka shpërthyer në selinë diplomatike turke në këtë shtet. Ambasada turke në Danimarkë sulmohet me koktej molotovi. “Ende askush nuk është arrestuar”, thonë zyrtarët policorë. Së paku dy persona …

Lexo më shumë