BOTA

SHBA, mbi 965 mijë të prekur me COVID 19

Të hënën të tjera shtete amerikane iu bashkuan vendimit për të hapur ekonomitë e tyre duke hequr disa nga kufizimet që synojnë të parandalojnë përhapjen e koronavirusit. Vendimet vijnë ndërsa zyrtarët federalë të shëndetësisë kanë zgjeruar listën e simptomave të mundshme që shoqërojnë sëmundjen. Sipas tyre ethet, dhimbja e muskujve, …

Lexo më shumë

Anija kozmike ruse dërgon furnizon Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës

Një anije kozmike ruse ka dërguar furnizime në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës. Anija kozmike Progress 75, u takua me ekuipazhin prej tre anëtarësh në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës – astronautin amerikan Chris Cassidy dhe astronautët rusë Anatoly Ivanishin dhe Ivan Vagner. Anija kozmike ruse do të qëndrojë në Stacionin Ndërkombëtar …

Lexo më shumë

Prodhuesi i “Lysolit “: Injoroni këshillën e presidentit Trump

Prodhuesi i “Lysolit”, një spërkatës dezinfektues dhe produkt pastrimi, përmes një njoftimi ka dalë kundër përdorimit, siç ishte sugjeruar nga presidenti amerikan Donald Trump që njerëzit mund të marrin “një injeksion” të “dezinfektuesit që shkatërron koronavirusin për një minutë”. “Si një lider botëror në produktet e shëndetit dhe higjienës, duhet …

Lexo më shumë