Ballina / BOTA (page 7)

BOTA

Kancelari britanik thotë se dorëhiqet nëse Boris Johnson zgjidhet kryeministër

KANCELARI BRITANIK

Kancelari britanik, Philip Hammond, ka paralajmëruar dorëheqjen nga pozita nëse Boris Johnson zgjidhjet kryeministër i Mbretërisë së Bashkuar. Ai shtoi se Brexit-i pa marrëveshje, të cilin si opsion e ka lënë të hapur Johnson, nuk është “vendim që do ta nënshkruaja”. Hammond theksoi se është me rëndësi që kryeministri i …

Lexo më shumë

Tërmeti i fuqishëm godet Athinën

termet

Një tërmet i fuqishëm goditi Athinën, kryeqytetin e Greqisë, duke ndërprerë lidhjet telefonike dhe energjinë elektrike në disa pjesë. Epiqendra e tërmetit, me fuqi prej 5.1 shkallësh të Richterit, u regjistrua rreth 22 kilometra në veriperëndim të Athinës. Banorët dolën në rrugë, ndërsa disa ndërtesa të larta u evakuuan pasi …

Lexo më shumë