Ballina / BOTA (page 61)

BOTA

Juncker viziton Trumpin më 25 korrik

juncker 2

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker do të vizitojë presidentin amerikan, Donald Trump në Uashington më 25 korrik, për të diskutuar marrëdhëniet e tensionuara tregtare. “Presidenti Juncker dhe presidenti Trump do të fokusohen në përmirësimin e tregtisë transatlantike dhe fuqizimin e partneritetit ekonomik”, ka njoftuar Komisioni teksa ka treguar datën …

Lexo më shumë

Takimi Trump-Putin ndez kritika në SHBA

kongresi amerikan

Konferenca e përbashkët për shtyp e presidentit amerikan dhe atij rus, pas takimit të nivelit të lartë në Helsinki, ka ndezur reagime të ndryshme jo vetëm të përfaqësuesve të kongresit amerikan. Kritikët kanë akuzuar Presidentin amerikan Donald Trump për një veprim të paprecedent, duke i dhënë mbështetje presidentit rus, kundër …

Lexo më shumë

Donald Trump tronditi Britaninë e Madhe, akuzon Evropianët

trump per the sun

Presidenti amerikan i cili po qëndron në Londër ka tronditur këtë vend me deklaratat kundër udhëheqësve. Në një intervistë për ‘The Sun’, Trump akuzon kryeministren Theresa May se po shkatërron daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian. Politika e May, gjithnjë sipas presidentit amerikan, mund të përkeqësojë  marrëdhëniet e …

Lexo më shumë