Ballina / BOTA (page 59)

BOTA

Kaos në Bukuresht, 440 të plagosur

Kaos në Bukuresht, 440 të plagosur

Autoritetet rumune kanë bërë të ditur se 440 persona janë lënduar, në mesin e të cilëve 24 pjesëtarë të Policisë, në konfliktin mes demonstruesve dhe Policisë. Përleshjet kanë filluar në Bukuresht gjatë protestave të dhjetëra- mijëra rumunëve që jetojnë jashtë vendit, e të cilët nuk janë të kënaqur me punën …

Lexo më shumë

Indonezia mund të goditet nga cunami

Indonezia mund të goditet nga cunami

Indonezia ka paralajmëruar për cunami pas termetit që shkoi në shkallën e shtatë, e që shuajti të paktën 37 jetë në ishujt Bali dhe Lombok. Autoritetet thanë se aeroportet kanë funksionuar mirë edhe pas disa dëmeve të shkaktuara. “Të dy aeroportet po funksionojnë normal, tani jemi duke i pastruar nga …

Lexo më shumë