BOTA

Uragani Dorian në kategorinë e pestë

hurricane dorian, donad trump, bahams, shba, florida, karolina jugut

Trump ka anuluar një vizitë në Poloni, ku po mbahen ceremoni për shënimin e 80-vjetorit të fillimit të Luftës së Dytë Botërore Stuhia “jashtëzakonisht e rrezikshme” pritet të godasë një zinxhir ishujsh në veriperëndim të Bahamasit më vonë gjatë ditës, tha Qendra Kombëtare për Uragane e Shteteve të Bashkuara. Më …

Lexo më shumë

Një i vdekur dhe 9 të plagosur

metro, franca, lion, sulmet terroriste

Sulmi në një metro në Lion rikthen frikën e sulmeve terroriste në Europë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në një metro në Lion. Dy persona me thika në dorë kanë terrorizuar qytetarët, duke vrarë një burrë dhe plagosur 9 të tjerë.  Njëri nga agresorët u arrestua, kurse …

Lexo më shumë

Pedofili miliarder!

Jeffrey Epstein, pedofilia, donald trump

Në vilën e tij 16 milionë dollarëshe në Palm Beach, kanë zbuluar materiale shqetësuese Janë përfshirë dhjetëra fotografi të vajzave të reja të zhveshura dhe një karrigë dentisti me të gjitha pajisjet mjekësore. Këto janë pamje të reja nga bastisja e shtëpisë së miliarderit Jeffrey Epstein të vitit 2005. Muret …

Lexo më shumë

Për 1 milion shtetas 3,3 milion euro

brexit, europa, demonstrate

Qeveria britaneze do të mbështesë ata që do të kenë vështirësi pas Brexit Mbi 1 milion shtetas të Mbretërisë së Bashkuar aktualisht jetojnë në Bashkimit Europian, ndërsa Mbretëria e Bashkuar do të përgatisë masa të reja për të ndihmuar shtetasit britanik që jetojnë në Bashkimin Europian, shkruan euronews. Financimi i …

Lexo më shumë

Populli i kërkon falje Briggite

macron, bolsonaro, amazona, brazili, samitt g 7

Jair Bolsonaro ‘shfajësohet’ ndaj fyerjës që bëri ndaj Zonjës së parë të Francës Brazilianet vërshuan në mediat sociale duke kërkuar ndjesë për sjelljen e presidentit të tyre, ndërsa reagime pati edhe nga shtetasi brazilian në rrugët e Parisit. Pas valës së indinjatës që shkaktuan komentet e tij ofenduese për bashkëshorten …

Lexo më shumë

Japonia në alarm vërshimi

japonia, vershimet, siguria

Në disa zona raportohet për 100 mm shi të rënë në më pak se një orë Instituti meteorologjik  japonez e ka vendosur  nivelin e rrezikut në maksimum,  në 5. Këto shira të rrëmbyeshëm janë një fenomen i rrallë për Japoninë, dhe ndodhin një herë në disa dekada. Ndërkohë, edhe përmasat …

Lexo më shumë