Ballina / BOTA (page 4)

BOTA

Sri Lankë: Sulm në kisha e hotele, në mbrëmjen e Pashkëve rreth 140 të vrarë

sri lanke sulme vrasje pashket

Të paktën 137 njerëz raportohen të jenë vrarë dhe qindra tjerë janë plagosur, pas një shpërthimi në kisha dhe hotele në Sri Lanka. Janë raportuar të paktën gjashtë shpërthime. Tri kishat Kochchikade, Negombo dhe Batticaloa ishin target i shpërthimeve, gjatë shërbimeve të Pashkëve. Shangri La, Cinnamon Grand dhe Kinsburi në …

Lexo më shumë

Vetëvritet Ish-presidenti i Perusë

Alan Garcia peru former president suicide

Në Lima, vdiq të mërkurën ish presidenti i Perusë Alan Garcia, pak orë pasi kishte qëlluar veten në kokë për t’iu shmangur arrestimit në lidhje me një hetim për ryshfet. Ai ishte 69 vjeç. Garcia i zgjedhur dy herë president, ishte një orator i aftë. Fillimisht u zgjodh si përfaqësues i zjarrtë i së majtës dhe më pas si nxitës po …

Lexo më shumë