BOTA

Rrëzohet helikopteri, 6 të vdekur

Kanë vdekur 6 persona si pasojë e rrëzimit të një helikopteri ushtarak në zonën e Naltarit, në veri të Pakistanit. Viktimat janë ambasadorët e Norvegjisë dhe Filipineve në Pakistan, bashkëshortet e ambasadorit të Malajzisë dhe të Indonezisë dhe dy pilotët. Ambasadorët e Gjermanisë dhe Polonisë mbetën të plagosur. Sipas autoriteteve, …

Lexo më shumë

Britania votoi

Shkruan: Kimete Bytyqi-Ormond/infoglobi Vendvotimet në Britani u mbyllën në kohën e paraparë, mu në orën 22 sipas kohës lokale. Asgjë e rëndomtë në qendër të Londër sot. Kalimtarët, shumica e të cilëve me siguri turistë, hynin e dilnin nëper shitoret e kafenetë e shumta përreth. Sikur nuk ishin në dijeni …

Lexo më shumë

Kaos në Milano, protestohet me bomba

Qyteti i Milanos është përfshirë nga trazira të dhunshme me mbi 500 protestues, pjesëmarrës në protestat e “1 Majit”. Protestuesit i kanë vënë flakën automjeteve dhe situata paraqitet vërtetë kritike me bomba Molotov, gaz lotsjellës e mjete të ndryshme rrethanore. Jo vetëm dritaret, por të paktën dhjetë makina të djegura. …

Lexo më shumë