BOTA

Kaos në Milano, protestohet me bomba

Qyteti i Milanos është përfshirë nga trazira të dhunshme me mbi 500 protestues, pjesëmarrës në protestat e “1 Majit”. Protestuesit i kanë vënë flakën automjeteve dhe situata paraqitet vërtetë kritike me bomba Molotov, gaz lotsjellës e mjete të ndryshme rrethanore. Jo vetëm dritaret, por të paktën dhjetë makina të djegura. …

Lexo më shumë

Google ndihmon gazetarinë me 150 milionë dollarë

Google do të nis një program në vlerë prej 150 milionë dollarëve për të përkrahur gazetarinë e internetit në partneritet me tetë media evropiane. Përmes një komunikate gjiganti i internetit ka thënë se “Iniciativa e Lajmeve Dixhitale” do të “përkrah gazetarinë kualitative përmes teknologjisë dhe inovacionit”. Iniciativa bashkon ‘Les Echos” …

Lexo më shumë