BOTA

Vdes 22 vjeçarja nga sulmi kanibalist

lajmi i fundit

Njëzet e dy vjeçarja, Cerys Yemm është gjetur e vdekur nga sulmi që besohet të jetë sulm kanibalist, në hotelin Sirhow Arms tw fshatit Argoed në Wels të Britanisë së Madhe.  Pjesëtarët e policisë kanë dalur në vendin e ngjarjes menjëherë pas lajmërimit të rastit dhe kanë vrarë 34 vjeçarin …

Lexo më shumë

Meteori godet Nikaraguan ( Video)

Një meteor me madhësi gjigande  ka rënë në Nikaragua. Kjo ngjarje i ka habitur njerëzit, dhe ekspertët kan dalur menjëher në vendin e ngjarjes. Astronomi Dr Heather Couper thotë se, ky meteor është shkëputur nga një asteroid më i madh. Në vendin ku ka rënë ky meteor, është hapur një …

Lexo më shumë

Rrëzohet aeroplani me 295 persona

lajmi, infoglobi

Një avion malajzes me 295 pasagjerë në bord është rrëzuar në Ukrainë afër kufirit me Rusinë, njofton agjencia e lajmeve, Interfax. Agjencitë Interfax dhe ITAR-TASS, duke cituar burime të industrisë së aviacionit, thanë se aeroplani i tipit Boeing 777 po fluturonte nga Amsterdami për në Kuala Lumpur. Interfax raporton se …

Lexo më shumë

Vriten katër fëmijë

Zyrtarët palestinezë kanë thënë se katër fëmijë kanë humbur jetën nga bombardimet e Izraelit në Rripin e Gazës. Viktimat e fundit vijnë pasi Izraeli ka intensifikuar sulmet në këtë rajon, duke qëlluar shtëpitë e liderëve të Hamasit. Raportohet se militantët islamikë kanë hedhur sot dhjetëra raketa në Izrael. Hamasi ka …

Lexo më shumë

Lëndohen 4 toreadorë

toreador

Të paktën katër persona janë lënduar në garën vjetore të toreadorëve në Pamplon të Spanjës. Kau ka goditur me bririn e tij një pjesëmarrës të garës, ndërkohë që tre të tjerë janë lënduar gjatë ikjes nga kafshët. Lajmin e ka konfirmuar Kryqi i Kuq i Pamplonit. Sipas tij të katër …

Lexo më shumë