Ballina / BOTA (page 365)

BOTA

KiE: Shtohen masat kundër terrorizmit

Qeveritë evropiane ranë dakort sot të bashkërendojnë ligjet e tyre për të ndaluar qytetarët të udhëtojnë jashtë vendit për t’iu bashkuar grupit Shtetit Islamik dhe grupeve të tjera ekstremiste. Ministrat e jashtëm të 47 vendeve anëtare të Këshillit të Evropës (KiE) ranë dakort që një sërë veprimesh, si pjesëmarrja në …

Lexo më shumë

Nëntë të vrarë në Teksas

Nëntë persona janë vrarë e të paktë 100 janë arrestuar të dielën në Teksas, kur erdhi deri tek shkëmbimi i zjarrit ndërmjet dy grupeve motociklistësh. “Tetë persona kanë ndërruar jetë në barin ‘Twin Peaks Sports’ dhe në qwendrën tregtare, kurse i nënti nuk përballoi plagët dhe ndërroi jetë në spital”, …

Lexo më shumë

Shënohet Dita e Familjes

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, më 15 maj shpalli “ditën ndërkombëtare të familjes”, në mënyrë që të rrisë ndërgjegjësimin për problemet dhe çështjet e familjes. Gjithashtu për të ndihmuar që këto çështje të fitojnë rol të rëndësishëm në politikat e shteteve anëtare. Në këtë ditë në gjithë botën …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!