BOTA

Turqi: Sulm vetëvrasës

Një terrorist ,ka hapur zjarr ndaj policëve,para se të kryente një sulm vetëvrasës në Turqinë juglindore afër kufirit me Sirinë, duke lënduar pesë policë. Terroristi mendohet të jetë pjesëtar i Shtetit Islamik. Sulmi ka ndodhur 800 km larg Antalisë, ku po mbahet samiti i G-20 me krerët e shtetëve. Xhihadisti e ka …

Lexo më shumë

Protesta në Francë, djathtistët kërkojnë dëbimin e muslimanëve

Përkundër ndalesës për protesta , një ditë pas sulmeve në Paris, idhëtarët e rrymave djathtiste në Francë kanë dalur në rrugë për të protestuar me kërkesën e vetme: Dëboni muslimanët! Përgjatë gjithë protestët është përmendur se njëri nga sulmuesit e mbrëmshëm ishte refugjatë nga Siria. Protestat shpërthyen pak pas deklaratës …

Lexo më shumë

Pentagoni: E vramë kafshën Jihadi John, ishte VIP i ISIS-it

‘Njeriu kafshë, ajo xhihadisti Xhon (Mohammed Emwazi) ishte një lloj VIP -je e ISIS-it, së këndejmi sulmi në grupin e terrorit në Raqqa ishte dëmtim i ‘prestigjit të ISIS-it’, deklaroi zëdhënësi i Pentagonit në Washington. WLiderët perëndimorë dhe ushtarakët kanë njoftuar dje se gjatë një sulmi në Raqqa, është vrarë ‘vrasësi …

Lexo më shumë