BOTA

Mekë: Evakuohen 1000 pelegrinë

Mbi 1.000 pelegrinë janë evakuuar dhe dy të tjerë u plagosën pas shpërthimit të zjarrit në një hotel, në qytetin e shenjtë mysliman të Mekës, në Arabinë Saudite. Incidenti ndodhi në fundjavë, vetëm gjashtë ditë pasi vinçi i rrëzuar në xhaminë e madhe në Mekë shkaktoi mbi 100 viktima. Autoritetet saudite …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!