BOTA

Zgjedhjet në SHBA

Tre kandidatët demokratë që kërkojnë të marrin emërimin e partisë për në garën presidenciale bënë thirrjet e fundit dje para votuesve në shtetin Ajova vetëm një javë para zgjedhjeve paraprake që shënojnë fillimin e procesit zgjedhor. Rezultatet e garës në Iowa dhe të asaj në shtetin New Hampshire, dy javë …

Lexo më shumë

Vjedhje e refugjatëve në Danimarkë?

Danimarka përkundër reagimit të zemëruar ndërkombëtar vazhdon me planet që refugjatët të mbulojnë shpenzimet. Ata duhet të dorëzojnë gjëra me vlerë para se të marrin strehim apo ndihma sociale. Letra që mbërriti në tavolinën e ministres së Integrimit të Danimarkës, Inger Stojberg kishte brenda një unazë, një trashëgim familjar i …

Lexo më shumë

ISIS, Google Earth dhe sulmet

Drejtuesit e organizatës terroriste ISIS, ende po kërkojnë nga fanatikët e tyre të spiunojnë objektivat e tyre në hartën satelitore Google Earth i cili përmban pamje tre dimensionale të rrugëve. Sikundër është zbuluar nga Daily Star, çmendurakët e Isis kanë zbuluar planin e tyre dashakeq për të pushtuar Europën, transmeton …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!