BOTA

Belgjika shpalli 3 ditë zie

Autoritetet belge kanë marrë vendimin që të shpallin tre ditë zie kombëtare pas sulmeve të së martes në Bruksel ku humben jetën së paku 34 persona dhe u lënduan dhjetëra të tjerë. Në orët e paradites të së martes dy shpërthime vetëvrasëse kanë goditur zonat e nisjes në aeroportin Zaventem në …

Lexo më shumë

Live nga Brukseli – VIDEO

Mediat botërore po përcjellin nga afër zhvillimet e fundit në Bruksel, ku nga tri sulme të ndara vetëvrasëse kanë humbur jetë së paku 28 persona e janë lënduar disa dhjetëra të tjerë. Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmet në Bruksel. Kjo është transmetuar nga agjencia Amaq, media të afërta …

Lexo më shumë

Obama mbërrin në Kubë

Presidenti amerikan, Barack Obama, sapo ka mbërritur në Kubë për një vizitë historike. Ai është pritur në aeroportin e Havanës nga zyrtarë të lartë shtetërorë kubanë. Me vizitën në shtetin ishull dhe bisedimet me liderin e tij komunist, Barack Obama shkruan një faqe të re në histori. Udhëtimi i tij …

Lexo më shumë