Ballina / BOTA (page 337)

BOTA

Turqi: Fiton Erdogani

Partia e Presidentit Recep Tayyip Erdogan thotë se ka arritur fitore në zgjedhjet parlamentare të Turqisë që u mbajtën të dielën. Kryeministri Ahmet Davutoglu e shpalli fitoren pasi rezultatet paraprake tregonin se Partia për Drejtësi dhe Zhvillim ka rifituar shumicën në parlament. Këto janë zgjedhjet e dyta në Turqi në …

Lexo më shumë

Shënohet 70 vjetori i OKB-së

Në shumë qytet të botës mbrëmë objektet kryesore janë shndërruar në ngjyrë të kaltër, për ta shënuar 70 vjetorin e Kombeve të Bashkuara. Më se 200 objekte dhe ndërtesa të njohura në 60 vende, janë ndriçuar me ngjyrë të kaltërt, që është ngjyra zyrtare e OKB-së. Ky manifestim global ka …

Lexo më shumë