BOTA

Pompeo u është përgjigjur kërcënimeve të Iranit për “luftë gjithëpërfshirëse”

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u është përgjigjur kërcënimeve të Iranit për “luftë gjithëpërfshirëse”, duke thënë se Shtetet e Bashkuara “dëshirojnë një zgjidhje paqësore” ndaj krizës së shkaktuar nga një sulm në infrastrukturën e naftës të Arabisë Saudite. Pas takimit me aleatët në Arabinë Saudite dhe Emiratet e Bashkuara …

Lexo më shumë