BOTA

Merkel: Terrorizmi e tregoi fytyrën mizore në Stamboll

Kancelaria gjermane Angela Merkel shprehu keqardhje për viktimat e sulmit kamikaz në Stamboll. Kryeministri turk, Ahmet Davutoglu telefonoi kancelaren gjermane, për t’i shprehur ngushëllimet për shtetasit që humbën jetën tragjikisht në vend. Merkel pranoi se qytetarë gjermanë janë në mesin e viktimave dhe të plagosurve. “U godit Stambolli. Parisi është …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!