BOTA

Është Donald Trump – Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës

I mposhti të gjithë, fillimisht republikanët tradicionalë në garën brenda partisë së tyre, e më pas edhe demokratët në zgjedhjet presidenciale. Ky është Donald Trump, Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Manjati njujorkez i pasurive të paluajtshme ka befasuar me rezultatin e arritura duke siguruar 288 vota …

Lexo më shumë

Voton kanditatja demokrate Clinton

Kandidatja demokrate për zgjedhjet presidenciale, Hillary Clinton votoi sot në orën 08:00 (13:00 GMT) në një shkollë fillore pranë banesës së saj në Chappaqua, në shtetin e Nju Jorkut. Ajo gjatë votimit ishte e shoqëruar me bashkëshortin e saj, ish-presidentin Bill Clinton. Ajo pasi kishte dal nga qendra e votimit …

Lexo më shumë

Kush janë Trump dhe Clinton ?

Donald Trump Donald Trump i lindur në Queens,  të Nju Jorkut, u rrit në një familje të pasur. Donald Trump gjatë karrierës së tij pati arritje të larta, si ngritja e kullës së spikatur “Trump”, dhe shfaqi talent në mediat, gjë që do ta ndihmonte më vonë gjatë fushatës. Mirëpo …

Lexo më shumë