BOTA

Skandaloze, liderët botërorë dhe korrupsioni

auto_paradisepapers_infoglobi

Një grup gazetarësh ndërkombëtarë publikuan të dielën një raport në lidhje me aktivitetet financiare të disa prej ish-liderëve dhe liderëve aktuale botërorë, përfshirë edhe Presidentin rus, Vladimir Putin, se ka qarkulluar më shumë se 2 miliardë dollarë. Rreth 11.5 milionë dokumente nga një zyrë juridike nga Panamaja “Mossack Fonseca” tregojnë …

Lexo më shumë

Merr fund paniku në avionin “Egypt Air”, arrestohet pengmarrësi (FOTO/ VIDEO)

aeroplani raynair

Autoritetet qipriote bëjnë me dije se kanë marrë fund orët e panikut dhe është arrestuar pengmarrësi i avionit. Mësohet se rrëmbyesi i dyshuar i një aeroplani të “EgyptAir” është dorëzuar para autoriteteve në aeroportin “Larnaca”. Arrestimi i pengmarrësit është konfirmuar në “Twitter” edhe nga ministri i Jashtëm i Qipros, përmes …

Lexo më shumë