BOTA

Bullgari: Migrantët përleshen me policinë

Migrantët janë përplasur me policinë dhe i kanë vënë zjarrin mobiljeve dhe gomave në një kamp refugjatësh në qytetin Harmanli të Bullgarisë, dy ditë pasi hapësira u rrethua në përgjigje të njoftimeve për shpërthimin e sëmundjeve në mesin e banorëve. Javën e kaluar banorët e Harmanlit organizuan një protestë me …

Lexo më shumë