BOTA

Stoltenberg: NATO do dialog me Rusinë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha përpara takimit me ministrat e mbrojtjes të vendeve anëtare të BE-së, se NATO-ja dëshiron dialog me Rusinë. “Rusia është fqi yni më i madhi dhe Rusia do të jetë aty”, tha Stoltenberg. “Posaçërisht kur tensionet rriten dhe posaçërisht kur përballemi me shumë …

Lexo më shumë

90-vjeçari italin, shtyp gruan shqiptare

Një grua 45-vjeçare shqiptare ka humbur jetën në Itali, në një aksident automobilistik. Siq raportojnë mediat Italiane, viktima është Diana Brahimi, aksidenti ka ndodhur mbrëmë ne Ponsacco, province e Pizas Gruaja ka qene duke ecur në këmbë në trotuar, teksa kthehej nga puna kur është goditur nga një makine që …

Lexo më shumë