BOTA

Ban Ki-moon thirrje SHBA-së e Rusisë të rifillojnë bisedat për armët bërthamore

ban ki moon

Shefi i OKB-së, u ka bërë thirrje Rusisë dhe SHBA-së që të rifillojnë bisedimet për të zvogëluar arsenalin masiv bërthamor. Sekretari i përgjithshëm, Ban Ki-moon e bëri thirrjen gjatë një ligjërate në Universitetin e New Yorkut, më 23 nëntor. Gjasat për rihapjen e bisedimeve ndërmjet Moskës dhe Washingtonit për shkurtimin …

Lexo më shumë

Në Shengen vetëm me pesë Euro

Udhëtarët pa viza këtej e tutje duhet të regjistrohen për hyrje-daljet në zonën Shengen. Synimi është më shumë siguri. Komisioni i BE-së prezantoi të mërkurën (16.11) në Bruksel sistemin elektronik të emërtuar “ETIAS” për regjistrimin e udhëtarëve. Me këtë sistem do të regjistrohen të gjithë turistët apo ata që udhëtojnë …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!