Ballina / BOTA (page 304)

BOTA

Merr fund paniku në avionin “Egypt Air”, arrestohet pengmarrësi (FOTO/ VIDEO)

Autoritetet qipriote bëjnë me dije se kanë marrë fund orët e panikut dhe është arrestuar pengmarrësi i avionit. Mësohet se rrëmbyesi i dyshuar i një aeroplani të “EgyptAir” është dorëzuar para autoriteteve në aeroportin “Larnaca”. Arrestimi i pengmarrësit është konfirmuar në “Twitter” edhe nga ministri i Jashtëm i Qipros, përmes …

Lexo më shumë

Belgjikë: Protestë me simboli naziste, reagon policia

Protestuesit belgë kanë vazhduar kundërshtimin e tyre ndaj emigrantëve duke përdorë edhe shprehje naziste. Kanë dalë me parulla kundër emigrantëve. Policia belge përdori topa uji për të shpërndarë protestuesit kundër emigrantëve, të cilët iu kundërvunë njerëzve të mbledhur në qendër të Brukselit në përkujtim të sulmeve terroriste të së martës, …

Lexo më shumë

Pashkët, Papa me mesazhe shprese

Papa Françesku u ka bërë thirrje të krishterëve që të mos lejojnë që frika dhe pesimizmi t’i “burgosin” ata. “Të mos lejojmë që errësira dhe frika të na shpërqëndrojnë dhe të na kontrollojnë zemrat tona”, ka thënë Papa të shtunën në mbrëmje, në mesazhin e tij për Festën e Pashkëve. …

Lexo më shumë

A ka kuptim MSA pa liberalizim të vizave

Liberalizmi i vizave dhe Marrëveshja e Stabilizim Asocimit (MSA), janë dy procese teknikisht të ndara, mirëpo praktikisht të ndërvarura njëra me tjetrën, vlerësojnë ekspertë të çështjeve ekonomike dhe përfaqësues të bizneseve. Marrëveshja e Stabilizim Asocimit me Bashkimin Evropian e nënshkruar në tetor të vitit të kaluar do të hyjë në …

Lexo më shumë