Ballina / BOTA (page 281)

BOTA

Greqi, bombë te Ministria e Punës

Autoritetet greke kanë kryer një shpërthim të kontrolluar gjatë orëve të para të mëngjesit në godinën e Ministrisë së Punës, në qendër të Athinës. Sipas policisë, ka qenë një telefonatë paralajmëruese rreth orës 01.20 të mëngjesit të së hënës që vuri në alarm antiterrorin grek. Rreth 40 minuta më vonë, …

Lexo më shumë

Turqi: Paraburgosen 235 zyrtarë kurdë

Policia turke raportohet se ka paraburgosur 235 persona gjatë bastisjeve që kanë pasur cak zyrtarët e Partisë Demokratike Popullore kurde. Agjencia shtetërore e lajmeve, “Anadolu”, raporton se personat në fjalë janë kapur pas bastisjeve në Turqinë lindore më 12 dhjetor, për shkak të lidhjeve të dyshuara me subjektin e jashtligjshëm, …

Lexo më shumë

BREXIT nuk rrezikon Irlandën

Impakti i Brexit-it në ekonominë e Irlandës ka qënë i kufizuar-deklaroi ministri i financave të vendit, duke i`u referuar të dhënave të fundit. Gjatë tremujorit të tretë të vitit, prodhimi i brendshëm bruto u rrit me 4% në terma mujorë, dhe 6.9% në terma vjetorë. Norma e rritjes së ekonomisë …

Lexo më shumë