BOTA

Shpërthim vdekjeprurës në Bagdad

Një makinë bombë e grupit militant Shteti Islamik vrau të hënën 24 veta në një treg të ngarkuar në qarkun Sadr të Bagdadit dhe militantët prenë rrugën kryesore nga kryeqyteti për në Mosul, fortesën e tyre të fundit në vend. Në një deklaratë të publikuar nga agjencia e lajmeve Amaq, …

Lexo më shumë

Guterres: Apel për paqe globale

Sekretari i ri i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres dëshiron të kthejë vitin 2017 në një vit të paqes. Në një apel të tij ai bën thirrje për paqe globale. “Le ta bëjmë vitin 2017 një vit, ku të gjithë ne të përpiqemi për të tejkaluar diferencat në qëndrimet tona”, …

Lexo më shumë