Ballina / BOTA (page 277)

BOTA

ShBA: Protestat kundër Donald Trumpit

Turma protestuesish parakaluan qyteteve gjithandej Shteteve të Bashkuara për të protestuar kundër fitores së papritur të republikanit Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të së martës, duke e dënuar retorikën e tij kundërthënëse gjatë fushatës mbi emigrantët, myslimanët dhe grupet tjera. Në New York, mijëra protestues mbushën rrugët në Manhattan derisa …

Lexo më shumë

Trumpi tronditi bursat

Tregjet financiare reagojnë me minus pas lajmeve se Donald Trumpi kryeson në votime. Tregjet financiare reaguar sot herët në mëngjes (09.11) me shqetësim nervozitet ndaj rrjedhës së zgjedhjeve presidenciale në SHBA. Kandidati republikan Donald Trump duket se ka mundësi reale për të arritur në Shtëpinë e Bardhë, edhe pse shumica …

Lexo më shumë

Pse fitoi Donald Trump?

Një nga gjërat që besoj se e bëri të prekshëm triumfin e Donald Trump ishte se ai vetë ishte një “superstar i reality show”. Ai e bëri këtë edhe në fushatë dhe shpesh kemi parë ato shprehejt standarde që përdorin personazhet e Big Brother, që “unë do jem vetvetja”. Donald …

Lexo më shumë