BOTA

Lista e dëshirave e ministrit të Brendshëm gjerman për 2017-ën

Shkruan: Marcel Fürstenau Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas de Maizière prezanton “Direktivat për një shtet të fortë në kohë të vështira”. Shumë gjëra nuk janë të reja. Sa e sigurtë është Gjermania? Pas atentatit terrorist ndaj një tregu Krishtlindjesh në Berlin, ndjenja e rrezikimit është shtuar dukshëm. Ministri i Brendshëm …

Lexo më shumë

Ripërtritje e rublës së Rusisë

Rubla ruse ka vazhduar të ripërtrihet kundër euros dhe dollarit amerikan, në dy ditët e para të tregtisë në vitin 2017, pasi vitin 2016 e përfundoi si monedha e dytë me performancën më të mirë në mesin e tregjeve të monedhave në zhvillim. Monedha ruse, rubla, dje e përfundoi këmbimin …

Lexo më shumë