Ballina / BOTA (page 270)

BOTA

SHBA: Bora e acari mbyllin shkollat

Stuhitë dimërore dhe reshjet rekord të dëborës kanë sjellë mbylljen e shkollave dhe temperatura nën zero në disa prej rajoneve qëndrore e atyre perëndimore në Shtetet e Bashkuara, të përballura me një mot të acartë. Këshillat e meteorologëve për kujdes nga kushtet atmosferike ekstreme u shoqëruan në Cincinnati të Ohios …

Lexo më shumë

Wikileaks, SHBA: Rusët përdorën ndërmjetës

Wikileaks

Inteligjenca amerikane ka indentifikuar ndërmjetësit që rusët përdorën për t’i dërguar “e-mail”-et e vjedhura Wikileaks, e cila më pas i publikoi për botën. Kështu shkruajnë mediat amerikane, një javë pasi themeluesi i Wikileaks, Julian Assange deklaroi se nuk ishte Rusia burimi i informacioneve që dëmtuan rivalen e Donald Trump, pikërisht …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!