Ballina / BOTA (page 268)

BOTA

Londër: Brexit-i në kaos

Një Brexit i shpejtë apo negociata të tejzgjatura? Ende askush nuk e ka të qartë në Europë, se çfarë dëshiron Londra dhe si do t’i çojë përpara përgatitjet për daljen nga Bashkimi Europian. Michael Gove në komitetin e ri të Brexit, strukturë e dhomës së ulët të parlamentit britanik. pyet …

Lexo më shumë

Steinmeier kandidat për president të Gjermanisë

Ministri i jashtëm gjerman, Frank-Walter Steinmeier, është konfirmuar zyrtarisht si kandidat për president të Gjermanisë, i nominuar nga koalicioni qeveritar, njohton Deutsche Welle Liderët e partive nga koalicioni qeveritar i Gjermanisë prezantuan zyrtarisht ministrin e jashtëm aktual, Frank-Walter Steinmeier, si kandidatin e tyre të zgjedhur për president federal, një post …

Lexo më shumë