BOTA

SHBA bllokon deklaratën Këshillit të Sigurimit në OKB për bombardimin e amabasadës ruse në Siri

Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar dhe Ukraina kanë bllokuar një deklaratë të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara që dënon bombardimin e ambasadës ruse në Damask, në fillim të shkurtit, ka thënë një burim në selinë e Kombeve të Bashkuara për agjensinë Tass të dielën. Duket se raportet …

Lexo më shumë

Dollari u ngrit sërish

Dollari amerikan rikuperoi mëngjesin e ditës së sotme. Ai u këmbye me 112.52 dollarë për jen, duke lënë pas nivelin e ulët që shënoi javën e kaluar ku ra me 2.3 për qind (performanca më e keqe që prej korrikut). Euro ishte në nivele të qendrueshme ditën e sotme. Ajo …

Lexo më shumë