BOTA

Zv/ambasadori i Turqisë në Zvicër kërkon azil

taip-erdogan-2

Mediat zvicerane raportojnë se zëvendës-ambasadori i Turqisë në Zvicër, Volkan Karagoz, ka kërkuar azil. Sipas Tages-Anzeiger, Karagoz është në mesin e një numri diplomatesh turq që po përkojnë mbrojtje nga spastrimi i zyrtarëve. Pas tentim puçit të dështuar në korrik të vitit 2016, Turqia arrestoi dhe shkarkoi dhjetëra mijëra ndjekës …

Lexo më shumë

Trembëdhjetë Euro për në BE !

BE-ja do t’i intensifikojë në mënyrë masive kontrollet në kufi. Kush do të udhëtojë,. duhet të regjistrohet ose të aplikojë për vizë. Qëllimi është për më shumë siguri. Por qytetarët e BE-së nuk do të regjistrohen. Australia e ka prej kohësh, SHBA-ja qysh nga viti 2007, fjala është për një …

Lexo më shumë