Ballina / BOTA (page 220)

BOTA

Dollari u ngrit sërish

Dollari amerikan rikuperoi mëngjesin e ditës së sotme. Ai u këmbye me 112.52 dollarë për jen, duke lënë pas nivelin e ulët që shënoi javën e kaluar ku ra me 2.3 për qind (performanca më e keqe që prej korrikut). Euro ishte në nivele të qendrueshme ditën e sotme. Ajo …

Lexo më shumë

Marine Le Pen prezanton platformën politike

Lufta kundër globalizimit dhe Islamit radikal janë në qendër të platformës politike të Marin Le Pen, të cilën liderja e Frontit Nacional e publikoi të dielën. Kandidatja për zgjedhjet presidenciale franceze tha për mbështetësit e saj në qytetin lindor të Lionit se globalizimi po i mbyste gradualisht komunitetet. Për lideren …

Lexo më shumë