BOTA

Rusia hapur kundër Albin Kurtit

Ministria e Jashtme e Rusisë e ka quajtur gjest manipulues, vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e tarifës 100% dhe vendosjen e parimit të reciprocitetit ndaj mallrave të Serbisë. “Autoritetet në Prishtinë vazhdojnë të manipulojnë me temën e heqjes së tarifës doganore 100% ndaj mallrave që vijnë nga Serbia …

Lexo më shumë

Drejtori i OBSH-së: Nuk mjaftojnë vetëm maskat kundër koronavirusit

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të hënën se vetëm maskat nuk janë zgjidhja kundër pandemisë së COVID-19, pasi që po aq e rëndësishme është edhe larja e duarëve dhe distanca sociale. “Nuk ka përgjigje binare, nuk ka asnjë zgjidhje-mrekulli. Vetëm maskat nuk mund …

Lexo më shumë