Ballina / BOTA

BOTA

Shtëpia e çiftit Obama

michele obvama, barak obama, Boston Celtic, masachusets, shba

Shtëpia është në shitje për 14,85 milionë dollarë dhe ka 7 dhoma gjumi, 9 tualete, një kuzhinë gjigante Barack Obama dhe bashkëshortja e tij, Michelle duan të blejnë një pronë buzë detit në shtetin e Masachusets, e cila i përket pronarit të Boston Celtic, Wyc Grousbeck. Sipas asaj që raporton …

Lexo më shumë

Bukuroshja daneze

ellen, danimarka, BE, dyoksidi karbonit

Trageti elektrik gjatë një viti, do të parandalojë lëshimin e 2,000 ton CO2, 42 tonë azot, 2.5 ton grimcave dhe 1.4 ton dioksid squfuri në atmosferë Ellen, trageti elektrik është i aftë të transportojë 30 automjete dhe 200 pasagjerë dhe është i fuqizuar nga një bateri “me një kapacitet të …

Lexo më shumë

Merkel, thotë se brenda 30 ditësh mund të gjendet zgjidhje për Brexit-in

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë se brenda 30 ditësh, mund të gjendet një zgjidhje për mosmarrëveshjet rreth daljes së Britanisë së Madhe nga BE-ja. Merkel fjalën e kishte për çështjen e kufirit irlandez, që paraqet edhe pikën kryesore të mosmarrëveshjeve ndërmjet Londrës dhe Brukselit. Duke folur në një konferencë …

Lexo më shumë